Олег Гончарук: Литовський досвід у реалізації ключових реформ важливий для нас


Голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук зустрівся із Послом Литовської Республіки Марюсом Януконісом.
Під час розмови йшлося про співпрацю, яка триває між областю та Литвою у галузях культури, туризму та промисловості. Зокрема, наголошувалося на поглибленні співробітництва з метою реалізації ключових реформ, які впроваджуються в Україні.
За словами Олега Гончарука, на сьогодні для України важливим є досвід литовців у проведенні адміністративної реформи.
«Литва є взірцем для нас щодо розвитку багатьох сфер економіки, – зазначив очільник Прикарпаття. – Здійснюючи інтеграцію у Європейське співтовариство, ви зуміли реформувати територіально-адміністративний устрій, соціальні і житлово-комунальну сфери, внести кардинальні зміни в енергетичний сектор. Тож сьогодні ваш досвід є прикладом для нас, як швидко і дієво змінити нашу державу».
Олег Гончарук підкреслив, що у складний для країни час литовці неодноразово допомагали українцям. Однак сьогодні є неабияка потреба у проведенні навчання задля впровадження реформ.
Як зазначив високоповажний гість, жителі Литви по-новому відкривають для себе нашу державу, зокрема, і західну Україну. Завдяки авіасполученню Вільнюс-Львів багато литовців мають змогу подорожувати Прикарпаттям. Сприяють цьому також і ціни та якість послуг, які надають українські готельєри та ресторатори.
Марюс Януконіс розповів про спільні проекти, які вже реалізуються в області в харчовій промисловості та житлово-комунальній сфері. Також поділився планами щодо відкриття навчального центру у селі Ясень Рожнятівського району – соціального підприємства на базі відновленого млина, обладнання діючого млина-музею хліба за підтримки Посольства Литви в Україні. Йшлося також про створення реабілітаційного і відпочинкового центру у с. Посіч Тисменицького району для учасників АТО та їх сімей.
Окрім того, Посол Литви розповів про літній табір в селі Уніж Городенківського району, організований для дітей, які проживають у зоні конфлікту і потребують психосоціальної реабілітації. Даний проект підтримується Програмою розвитку співпраці і підтримки демократії МЗС Литовської Республіки та реалізується громадською організацією «Новий Донбас». Відпочивають у таборі 26 дітей із різних районів Донеччини та Луганщини.
Джерело
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти