Не забудемо про ближніх

Акція “Допоможи дітям-переселенцям та їхнім матерям” об’єднала велику кількість батьків та дітей села Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області. Жителі цього мальовничого куточка Карпат організували проект на підтримку тих, хто через війну на Сході України втратив житло і майно.
Зарічанці уже відзначились в області своєю активністю, коли збирали допомогу для української армії. З цього села в зону АТО було відправлено кілька мікроавтобусів, вщерть заповнених продуктами та промисловими товарами, які найбільш необхідні солдатам.
Зараз осінні дні ще гріють нас своїм теплом, але попереду зима, тож і зажурились жінки-зарічанки, як перезимують діти-переселенці зі Сходу? У що вдягнуть їх матусі, котрі втратили все нажите? І взялись горянки шукати відповідь на свої питання не словом, а ділом – організували в селі збір осінньої та зимової одежі, а також взуття для малечі, підлітків та їх матерів.
Перше гасло про допомогу кинули працівники Зарічанського дошкільного навчального закладу “Золотий ключик”. “На заклик наших вихователів відгукнулись кілька десятків батьків, чиї діточки виховуються у нашому садочку, – розповіла учасниця акції, вихователька Ганна Бахмат.
– Помогли, чим могли, і мами з татами, і працівники садочка. Бачите тут ці ящики: вони повні одежі та взуття, речі якісні. З побажаннями миру посилаємо таку невелику допомогу. Бажаємо мирного неба над усією Україною”.

Кілька мішків та коробок з одежею для дітей і матерів зі Сходу передала й місцева школа. Вчителька Леся Старунчак проінформувала, що учасниками акції стали учні від 1-го по 11-й клас. “Наші школярі поділились своїми речами першої необхідності з діточками, яких доля змусила переїхати в інше місце. Зібрали одяг, в основному, – штанці, кофти, курточки. Несли речі з дому діти усіх категорій, навіть ті, які десь самі відчувають скруту. Вони казали, що дуже хотіли б побачити усмішки дітей, які взагалі не мають нічого, і яким підійде ця одежа”.
Зарічанські жінки передали допомогу представникам ГО “Народна самооборона”, які організовують її відправку на Схід. Раніше зібрані продукти харчування для військових успішно потрапили до місця призначення, тому в людей велика довіра до самооборонівців. Разом з допомогою жителі села Заріччя передають вітання дітям та матерям українського Сходу з побажаннями добра, миру і єдності.
журналіст Світлана Гаєвська
м. Надвірна
Івано-Франківська область