Ми його кличемо сенсеєм! Віктор Краєвський- сучасний воїн-характерник,людина, яка постійно вчиться. Інтерв’ю

Він має багато регалій і звань, він багато чого досяг, навчив тисячі людей, врятував тисячі життів, але залишається дуже простою і відкритою людиною, надзвичайно цікавою особистістю. І це викликає щире захоплення…

Головний інструктор Школи Сил Спеціальних операцій “ЯСЕН” та Української Військової Варти Віктор Краєвський, засновник і керівник “Школи воїнських мистецтв Віктора Краєвського”, Голова представництва Німецького союзу дзю-дзюцу в Україні. Має з Карате Сютокан – 2 Дан (Україна), Джіу-Джітсу – 3 Дан (Україна), Дзю-Дзютсю – 4 Дан (Німеччина), Айкідо/Фйкікан – 4 Дан (Японія). 

Якщо я попросила б Вас представити себе у 2-3 реченнях, як би Ви це зробили?

(Спочатку сміється, а потім стає серйозним) Людина, яка хоче вчитися. Вчилася, вчиться і буде вчитися! Неважливо, чи спортивні, чи військові знання… Це навчання без зупинки.

З чого почалося ваше знайомство з Українською Жіночою Вартою і коли це сталося?

Зі стрільб у листопаді 2014 року, які проводила Українська Жіноча Варта. Це була крута підготовка дівчат. Все почалося з полігону. Мене запросили долучитися. А саме знайомство відбулося через мого давнього ровариша Романа, який читав там “інженерку”, ту частину, що стосується влаштування інженерних загороджень та особливо руйнувань: теорію і практичні знання. (Прим.: Віктор Борисович тоді своїм шармом зачарував усю групу жінок, що були на полігоні і погодився навчати членкинь УЖВ навичкам самооборони).

Як давно знаєте пані Олену Білецьку?

От з того самого кінця 2014, коли зустрілися на полігоні для обговорення умов співпраці.

В чому особисто для Вас цінність проведення навчань самооборони в рамках УЖВ?

Буду повторювати знову і знову, бо це навчання і для мене. Різні люди, різний вік, різне сприйняття, різна відповідальність. Але намагаюся так організовувати заняття, щоб усім було комфортно. Без крику і психологічного пресингу… Жінок потрібно готувати, навчати самообороні, особливо це важливо, коли у країні повномасштабна війна.

Кого простіше тренувати – чоловіків чи жінок?

Звичайно ж жінок (робить загадкове обличчя), бо вони більш уважні і відповідальні. Краще виконують команди, засвоюють знання.

Як готуєтеся до тренінгів із самооборони?

Завжди готуюся до кожного заняття. Я не можу просто так йти на заняття. Повторюю усе, беру інформацію звідусіль. Тактичні дії, якісь відпрацювання. А спортивні дисципліни допомагають в аналізі самої ситуації. Неможливо йти на тренування непідготовленим. І мої хлопці-помічники готуються. Читають (конспекти) лежачи, а я  – сидячи (знову сміється).

 Андрій та Костянтин – ваші круті помічники, хто вони такі? Як вони почали Вам допомагати?

У них не було вибору (знову сміється). Хлопців я багато років знав по спорту. Запропонував, і вони сказали: Ми за тобою.

(Прим. Костянтин та Андрій також колись були спочатку учнями Віктора Борисовича,  послідовниками його справи, які вже досягли рівня тренерів).

Були у Вас випадки, коли дівчата реально відбилися від злочинців за допомогою Ваших знань та навичок? Можливо, згадаєте цікаву історію.

Так, є одна історія. Онука мого товарища по Афгану. 12 років. Займалася у мене… Прийшов до мене цей товарищ і дякує, дякує, дякує… Я думаю, за що дякуєш, ти ж у мене не займався. А він розказує, що вчора дитина підійшла до ліфта, стоїть дядько Заходить у ліфт, а він за нею. І кидається на дівчинку. Вона не розгубилася і почала його лупашити. І відбилася. Каже, не встигла злякатися, била руками і ногами, як навчали. На шум збіглися люди, дядька затримали. Я сам був в шоці. Отак це працює.

Якщо не секрет, розкажіть про ваші мрії на майбутнє? Що хотіли б реалізувати після нашої Перемоги?

З Українською Жіночою Вартою звісно залишуся. Також будуть військові проекти і навчання. Спортивні проекти. Бо підростають дітки, їх треба навчати. Здорова дитина – це хіба погано? Потрібна правильна підготовка. Головне  – не зупинятися, бо все  це(має на увазі нашого скаженого сусіда) скоріш за все буде повертатись. 

Чи вірите ви у нашу Перемогу? Коли вона буде?

Так, беззаперечно! Буде.  Коли армія стане непереможною і всі бійці отримуватимуть належну підготовку, без різниці – в строю вони, чи в резерві..

Незабаром у Вас день народження. Який подарунок хотіли б отримати?

Перемогу над ворогом (відповідає без жодних пауз чи роздумів).

Що Ви побажали б дівчатам та жінкам УЖВ?

Бути професійними, неважливо, в чому, але бути. Робити професійно те, що робитимуть.

А Вам, шановний Вікторе Борисовичу, напередодні вашого Дня народження хочеться побажати якнайшвидше отримати той самий бажаний подарунок і обов’язково реалізувати всі свої плани і проекти в оточенні однодумців, під мирним небом вільної, процвітаючої України!

P.S. Мені давно хотілося записати інтерв’ю з Віктором Борисовичем. Але було складно знайти час на спілкування, оскільки пан Краєвський постійно в русі, має безліч справ і не зупиняється ні на мить. І от нарешті наша бесіда,  під час якої Віктор Борисович розказує цікаві історії, багато жартує, вражає своєю потужною енергетикою, відбулась. І  саме під час спілкування розумієш, що наскільки унікальна ця здібність сенсея Краєвського  – вміння знайти підхід до кожної людини, надати корисну саме для неї інформацію і море позитивних емоцій. 

Якщо у Вас також  э бажання познайомитися з паном Віктором Краєвським і отримати ефективні навички для самозахисту, записуйтеся в Українську Жіночу Варту . Зареєструватися на заняття можна за посиланням https://forms.gle/Xaet6BWUmfUCenUF9

 Буде цікаво, корисно і дуже позитивно!

Автор статті: Анна Єфремова

ФОТО з Віктором Краєвським (трохи фото історії)

Немає опису світлини.
Віктор Краєвський

 

Немає опису світлини.
Віктор Краєвський

 

Немає опису світлини.
Віктор Краєвський Українська Жіноча Варта Харків на тренуванні з самооборони
Немає опису світлини.
Віктор Краєвський Українська Жіноча Варта Харків на тренуванні з самооборони
Немає опису світлини.
Віктор Краєвський
Немає опису світлини.
Віктор Краєвський з учнями

Немає опису світлини.

Немає опису світлини.
Віктор Краєвський на тренуванні
Немає опису світлини.
На фото Олена Білецька і Віктор Краєвський
Немає опису світлини.
тренування УЖВ
Немає опису світлини.
Сенсей Віктор Краєвський
Немає опису світлини.
Віктор Краєвский з учнями

 

Немає опису світлини.
Віктор Краєвський з учнями
Немає опису світлини.
тренування
Немає опису світлини.
після тренувань на фото дівчата УЖВ Віктор Краєвський
На зображенні може бути: 5 людей, світле волосся, люди усміхаються та трава
після тренувань з Віктором Краєвським УЖВ
Немає опису світлини.
УЖВ і Краєвський Віктор

Немає опису світлини.


Ukrainian Women’s Guard