Методика «Коло контролю» Пізнавальна рубрика від наших психологів

Війна – це щоденний потужний стрес. Кожен з нас намагається допомогти собі та навколишньому світу, проконтролювати, що відбувається і змінити те, що відбувається не так, як нам би цього хотілось. А чи виходить це? Чи потрібно це? Чи все що навколо нас залежить саме від нас?

Сьогодні познайомимось з технікою самодопомоги «Коло контролю», яка допоможе Вам навести лад у своїх думках та розділити те, що відбувається на «Я можу це контролювати та змінювати» та «Те, що відбувається знаходиться поза моїми можливостями впливу».

Щоб виконати цю техніку Вам знадобляться лише 2 аркуші паперу, олівець та місце, де Вам буде зручно думати та писати.

Почнемо?

Візьміть аркуш (назвемо його аркуш №1) та намалюйте на ньому велике коло. Впишіть у це коло максимально всі питання, які Вас турбують та про які Ви час від часу думаєте. Це можуть бути як глобальні питання (наприклад, «Чому почалась війна?») та прості-побутові (наприклад, «Що сьогодні приготувати на вечерю?»). На другому аркуші (аркуш №2) намалюйте 3 кола: перше коло – на весь аркуш («Коло тривог»), друге – трохи менше в першому колі («Коло впливу») і третє, ще менше, намалюйте всередині другого («Коло контролю»).

Тепер розмістіть свої питання з аркуша №1 на аркуш №2. Питання, які Ви не в змозі контролювати, на які Ви не в змозі вплинути чи які Ви не в змозі змінити – помістіть у «Коло тривог». Питання, на які Ви можете хоча б трохи реально впливати – впишіть у «Коло впливу». А питання, які Ви повністю контролюєте – впишіть у «Коло контролю». Будьте реалістами й розподіляйте питання в залежності від Вашої реальної можливості впливу та контролю на них.

А тепер проаналізуйте «Коло тривог». Зосередьтесь на тих питаннях, які потрапили у це коло. Зверніть увагу на те, що ці питання поза Вашими можливостями. Ці питання від Вас не залежать. Зовсім. Ніяк. Якби Ви цього не хотіли. Припиніть витрачати свої думки, емоції та час на те, що Ви не можете змінити. Будьте відважними відмовитись від того, що поза межами Вашого контролю. А тепер зверніть увагу на «Коло контролю». Це саме та область, якій Ви можете приділяти увагу та витрачати свій ресурс.

Будьте до себе поблажливими та лояльними. Пам’ятайте: Ваша нервова система та Ваш емоційний стан – це Ваше здоров’я. Бережіть себе!

 


Автор Yana_Hushchyna

Підготовлено спеціально для Української Жіночої Варти


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard