Латвія відмовляється від викладання російської мови в школах і заявляє про провал проекту “Латгалія”

Новий латвійський уряд під керівництвом Маріса Кучінскіса (Союз “зелених” і селян // СЗЛ) розробить план переходу на єдиний стандарт освіти латиською мовою в державних імуніципальних школах і почне його реалізацію. Це зобов’язання включено в остаточний проект урядової декларації.
У документі наголошується, що партнери по коаліції взяли до відома особлива думка національного об’єднання VL- “Тевземей ун Брівібай” / ДННЛ (VL-ТБ / ДННЛ) про те, що початиперехід на навчання латиською мовою в державних і муніципальних школах потрібно до 1 вересня 2018 року. Також прийнято до відома особлива думка нацоб’єднання про те, щонеобхідно скасувати видачу дозволів на проживання за придбання нерухомості.
Л
атвійська влада також заявили про провал сепаратистського проекту російських спецслужб, пов’язаного зі створенням на сході країни так званої “Латгальськая народної республіки” ( “ЛатНР”).
“Не дивлячись на те, що спроби актуалізувати тему Латгальское сепаратизму і роз’єднати жителів східного регіону Латвії робляться регулярно, самі латгальци не висловлюють підтримку такого роду ідей”, – заявляє національна Поліція безпеки у зв’язку з виходом на екрани фільму World War Three: Inside The War Room британського каналу BBC-2, в якому Росія нападає на Латвію, щоб допомогти прокремлівськи налаштованим сепаратистам на сході країни.
У своєму звіті ПБ визнає, що даний фільм викликав широкий резонанс в латвійському суспільстві, а деякі особистості намагаються використовувати його “для популяризації своїхмаргінальних ідей”, додала в розмові з BNS представник цієї спецслужби Ліга Петерсоне
Довідка:
Що стосується ситуації в Східній Європі, то, як стверджують західні політики та експерти, після України і Грузії найбільш загрозлива в плані безпеки ситуація склалася  в Латвії.Відзначимо, що російськомовні становлять приблизно 30% населення Латвії. Приблизно стільки ж громадян цієї країни, за даними соціологів, в тій чи іншій мірі підтримує імперіалізм Володимира Путіна.
Як заявляв наприкінці вересня 2015 годп командувач силами США в Європі генерал Бен Ходжес, наступним місцем появи “зелених чоловічків” може бути саме Латвія. Зокрема, російські спецслужби розкручують проект створення так званої “Латгалії” на сході цієї країни.
Як повідомляли латвійські ЗМІ, близько 30-40 прихильників освіти фейкової “Латгалії” з числа етнічних росіян в 2014 році пішли воювати найманцями за проросійське донецькетерористичне угрупування “ДНР”. Більшість з них вже повернулися до себе додому, але до сих пір ніхто з цих осіб не притягнуто до кримінальної відповідальності
Джерело: rus.newsru.ua
Відділ моніторингу “Української Жіночої Варти”