Кредитні канікули для військовослужбовців

Відповідно до п. 15 статті 14 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»: військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.
Національний банк України ініціював проведення «кредитних канікул» для військовослужбовців з 18 березня 2014 року у зв’язку з всім нам відомими подіями в Україні. Таку ініціативу підтримали чимало банків України і тепер банки не лише не нараховують пеню, штрафні санкції та процентні доходи на період мобілізації, а і надають відстрочки сплати основного боргу, часто загиблим військовослужбовцям списують всю заборгованість, але особливості політики щодо військовослужбовців конкретного банку варто дізнаватись на сайті банку.
Для того, щоб отримати пільги, передбачені ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також інші пільги, передбачені політикою банку, необхідно звернутись до банку із заявою (краще у двох примірниках, де банк проставить свої штампи), де ви визначаєте свої вимоги, а також ксерокопією військового квитка із зазначенням дати мобілізації, документом, який підтверджує службу військовослужбовця в конкретній військовій частині (довідку із військової частини), а також мати із собою паспорт та ідентифікаційний код. Подати ці документи можна особисто, а можна через офіційного представника за довіреністю (її в такому випадку потрібно додати до пакету документів).
Важливо відстоювати свої права, захист яких повинен забезпечуватися законом. Банки досить часто продовжують нараховувати пеню і штрафні санкції, тому із заявою та документами потрібно звернутися якнайшвидше і вимагати реалізації прав військовослужбовця.
 
 
 
З турботою про Вас, Юридична Варта УЖВ