І на війні жінка має лишатись жінкою


На опорних пунктах виконують завдання бійці однієї з бригад ЗСУ. Серед воїнів, які мужньо стримують ворожі сили на Луганському напрямку є дівчина Аліна. До війни Аілна Ворона працювала медичним працівником у школі-інтернат та косметологом в одній із клінік.
Згодом, не витримала і подалась до війська. Каже, що захотіла бути корисною і вчитись всьому, що уміють її бойові побратими.
У районі проведення АТО вже більше року. Раніше навіть подумати не могла, що рідну землю захочуть відібрати так звані «брати».
– Алінку ми не ображаємо, – каже командир роти Олександр, – а навпаки, поважаємо і цінуємо те, що для нас вона робить. Свої знання з медицини застосовує уміло. Навіть коли щемить у душі – посміхається і нас підбадьорює.
– Війна дуже зближає людей. В будь-якому віці спілкуєшся без обмежень та бар’єрів. Знаходиш нових друзів, коли зустрічаєш – здається, ніби усе життя цю людину знаєш. Ми дружні і завжди разом. Звісно, що про військову дисципліну ми не забуваємо, – посміхається Аліна.
Проте, за цей час, коли дівчина на війні довелось прощатись з близькими друзями – побратимами.
– Коли служила в іншій роті, здружилась я з двома бійцями. Довіряли один одному. Одного навіть ще з рідного Воронежу, що на Сумщині, знала. Наші позиції в ті страшні дні обстрілювали нещадно. Тоді багато з наших хлопців кожну мить ризикували своїм життям. І тут почула….влучив снайпер в нього, в мого друга- земляка…Після цього я дізналась, що і другого товариша не стало. – зі смутком згадує дівчина.
Пройшло 2 хвилини і Аліна знову з посмішкою, але залишились в очах біль і смуток. В таких випадках повністю занурюється в роботу, щоб тривожні думки не бентежили.
Їй тільки виповнилось 27, а вигляд має на усі 16. Як кожна дівчина за собою слідкує, знаходить час і на таке. Як косметолог знає, що завжди потрібно бути охайною де б ти не була.
– Жінка у будь-якому випадку, і в будь-яких обставинах має залишатись жінкою, – каже Аліна. -А в наших чоловіках я не сумніваюсь. Я знаю, яку відповідальну виконують роботу. Як ризикують життям і як люблять Україну. Тому я впевнена, що скоро війна скінчиться. А відважні українські воїни, для яких доля рідної країни важливіша за особисті інтереси, стануть прикладом для нової української нації – вільної і незалежної
Дарія МАРКЕВИЧ, мобільна прес-група ОТУ “Луганськ”
Джерело: прес-центр штабу АТО
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти