Голова УЖВ Олена Білецька: перечитайте заповіді видатного педагога Януша Корчака, це допоможе у вихованні дитини


В День захисту дітей голова Української Жіночої Варти, успішний адвокат, громадський діяч та щаслива мати трьох детей – Олена Білецька хоче нагадати всім відповідальним батькам принципи виховання дитини, сформульовані видатним педагогом Янушем Корчаком. На думку пані Білецької, керуючись цими постулатами, з кожного маленького українця можна виховати гідну людину та непересічну особистість
1. Не чекай, що твоя дитина буде таким, як ти або таким, як ти хочеш. Допоможи йому стати не тобою, а собою.
2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для нього зробив. Ти дав йому життя, як він може віддячити тобі? Він дасть життя іншому, той – третьому, і це незворотний закон подяки.
3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
4. Не стався до його проблем зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений – йому вона важка не менше, аніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у нього немає досвіду.
5. Не принижуй!
6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – її зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них – ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини, просто пам’ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.
8. Дитина – це не тиран, який заволодіває усією твоїм життям, не тільки плід від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це розгорнута любов матері і батька, у яких буде рости не “наш”, “свій” дитина, але душа, дана на зберігання.
9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому те, що не хотів би, щоб робили твоєму.
10. Люби свою дитину будь-яким – неталановитий, невдахою, дорослим. Спілкуючись з ним – радій, бо дитина – це свято, яке поки що з тобою!
Джерело: блог Олени Білецької