Два світи – дві науки та техніки


1. Спецпроект “Ангел”: франківці створили робота-“хірурга”, який рятуватиме поранених на полі бою
Спеціалісти франківської компанії “Валар” та учасники проекту з кількох українських міст працюють над створенням робота, який буде діагностувати поранення і самостійно лікувати поранених солдатів.
Проект “Ангел” від франківської групи ентузіастів, які називають себе науково-виробничим об’єднанням “Валар”, презентували громадськості .Цей проект може стати науковим проривом XXI століття, вважають спеціалісти галузі військової медициини.
Мета інженерів і конструкторів “Валару” – створити невеликого повнопривідного робота хірургічного призначення.
До комплекту робота “Анлега” входять: ріжучі інструменти, щоб мати доступ до рани, кілька мікрошприців, джгутів і комплект препаратів для зменшення болю і втрати крові.
Робот також оснащений “очима” – кілька мікровідеокамер різного діапазону. Та програмним забезпеченням зі штучним інтелектом для обробки зображень – для самостійного прийняття рішень.
Штатне розміщення робота – ззаду в зоні шиї на одязі. Також він може “жити” у сумці-аптечці.
Робот націлений на солдата – відслідковуватиме стан його здоров’я і параметри навколишнього середовища: пульс, тиск, діяльність нервових клітин головного мозку, атмосферні умови тощо.
Якщо робот знаходить поранення, він самостійно пересувається по одягу бійця і оглядає травму. При потребі робот зможе самостійно зробити укол знеболювального чи заспокійливого препарату, продезінфікувати і закрити рану, накласти джгут.
Крім того, комп’ютерна система “Ангела” зможе через GPS повідомляти, де перебуває поранений і який його загальний стан.
Робот-“хірург” працюватиме на одному заряді протягом двох-трьох діб на полі бою.
Він важитиме до 1,5 кілограма і буде поміщатися на долоні дорослої людини. Спеціалісти планують випускати три моделі – від міні до максі.
За словами розробників, а проект курує директор науково-виробничого підприємства “Валар” Валерій Арциховський, на фінальній стадії реалізації проекту робота зможе придбати будь-хто, його вартість не перевищуватиме ціни середнього сучасного смартфону. Вони прогнозують, що робота-рятівника “Ангела” використовуватимуть і в інших професіях, які пов’язані із ризиком для життя людини
Прогнозують, що український робот-трансформер з вбудованим штучним інтелектом та набором медичних інструментів стане повноцінним ангелом-охоронцем для бійців на полі бою – не тільки в Україні, а й в усьому світі. Наразі подібні розробки провадять також в США, Канаді, Великобританії, Ізраїлі та інших країнах Європи й Азії.
Співробітники науково-виробничого підприємства “Валар” за 17 років роботи створили більше 60 проектів для потреб армії і поліції. Найбільш відомі військові розробки — РПГ “Валар”, комплекси “Шторм”, “Чорний дятел” та інші.
2. Московитський робот за 12 мільярдів виявився іграшкою LEGO
Черговий фінансовий скандал розгорається в Московії навколо візиту прем’єр-міністра країни Дмитра Медведєва в Новгородську область. Там він взяв участь у виїзному засіданні президії Ради при президенті РФ з модернізації економіки та інноваційного співробітництва.
Все б виглядало цілком пристойно, якби не самі “російські інновації”, які тут же продемонстрували прем’єру любителі пиляти державний бюджет на різні “нанотехнології”. Зокрема, Дмитру Медведєву показали “інноваційного вітчизняного робота” в формі слона, видавши його за російську розробку. Фото, де голова уряду з серйозним виглядом розглядає чудо науки і техніки, навіть потрапило в державні ЗМІ
Однак “бойового слонопотама” дуже скоро розпізнали пильні блогери. Це виявився імпортний дитячий конструктор LEGO Education Mindstorms EV3 45560, призначений для навчання дітлахів основам робототехніки. Продається він і в Московії – наприклад, на “Яндекс.Маркеті”, де вартість іграшки становить 7999 рублів.
Продавці уточнюють, що конструктор призначений “для хлопчиків і дівчаток у віці від 10 років”. Відзначимо, що “хлопчикові” Дмитру Медведєву вже 51 рік, так що обмеження європейського виробника він не порушив, а іграшкою залишився задоволений настільки, що навіть не проти виділити на подальшу “розробку” 12,5 мільярда рублів з державного бюджету Московії. Саме таку суму, за словами прем’єра, планується витратити “на фінансування національної технологічної ініціативи
Більше інформації можна подивитись тут і тут
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти