Чи потрібні українцям курси самооборони

Ми не чекаємо, поки на державному рівні ухвалять рішення. “Жіноча варта” створює жіночий рух опору, в якому кожна жінка відповідатиме за свій напрямок і виконуватиме свої завдання, – Олена Білецька

Щорічно в Фінляндії проводиться 1900 курсів щодо самооборони, на яких навчається близько 50 тисяч осіб. Особливо великий інтерес такі курси викликають серед жінок і молоді. ЇХ мета – підвищити оборонну здатність своєї країни.
“Курси самооборони потрібні в будь-які часи. І не лише для жінок, а й чоловіків, дітей. Після наших навчань жінки стають впевненішими, загартованими, здатними дати відсіч нападнику.
Аудиторія, яка приходить на курси самооборони, дуже різна: це і жінки, які зазнали насилля, і волонтерки, які їздять на Схід, і дружини “атошників”. Держава – це народ.
Ми не чекаємо, поки на державному рівні ухвалять рішення про проведення таких курсів. “Жіноча варта” створює жіночий рух опору, в якому кожна жінка відповідатиме за свій напрямок і виконуватиме свої завдання.
Для чого це потрібно? Прикордонні території (Харків, Дніпропетровськ) – дуже збентежені, але вони й самомотивовані, розуміють, що їм потрібні такі заняття, бо тоді вони будуть відчувати себе у більшій безпеці.
Щодо загальноукраїнського рівня – то це перемога самої країни, якщо народ буде підготовлений, буде знати, що робити, куди рухатись, тоді ворог отримає відсіч”. – Розповіла в ефірі радіо “Промінь” Олена Білецька, адвокат, голова ГО “Українська жіноча варта”.

Відділ моніторингу «Української Жіночої Варти»