Бердянському прикордоннику дали 13 років в’язниці за боротьбу з терористами


Бердянського прикордонника Сергія Колмогорова визнали винним в умисному вбивстві і перевищенні службових повноважень. Боєць в 2014 році відкрив вогонь по автомобілю, що не побажав зупинитися на блокпосту.
Справа бердянського прикордонника, який в 2014 році став одним з учасників смертельного інциденту на блок-посту в районі Маріуполя, створює прецедент з неприємним запахом для всієї країни, яка протистоїть зовнішньої агресії. Цивільний суд над військовим, жодного прямого доказа проти обвинуваченого і жахливий вирок у вигляді 13 років позбавлення волі від судів двох інстанцій. Під ударом не тільки доля Сергія Колмогорова, а й більшості українських солдат.
Старший солдат бердянського прикордонного загону, який брав участь в боях під Новоазовськом та інших боях з проросійськими бойовиками, дев’ятого вересня 2014 року чергував на блок-посту в районі Маріуполя. Вечірньої пори військовослужбовці помітили неподалік від берегової лінії легковий автомобіль. Передня частина транспортного засобу була повернута в бік моря, і водій періодично кліпав фарами, можливо передаючи якісь сигнали.
Через деякий час машина попрямувала безпосередньо в бік блок-поста. На вимогу військових пригальмувати для перевірки документів – водій несподівано натиснув на газ і пішов на прорив. Черговий офіцер наказав зупинити порушника. Але на попереджувальні постріли військових транспортний засіб тільки збільшив швидкість. Тоді були зроблені постріли по автомобілю. В результаті стрілянини загинула пасажирка, що знаходилася на передньому сидінні. Крім неї і водія в салоні більше нікого не було.Останній, уродженець Донецька, не постраждав.
Слідство виявило, що одночасно вогонь вели дев’ять осіб. Експертиза так і не змогла визначити: який саме снаряд привів до смертельних травм. Але справу-таки перевели в суд. І головним підозрюваним виявився бердянець Сергій Колмогоров, якому по цивільному КК поставили в провину навмисне вбивство і перевищення посадових повноважень. За версією звинувачення саме він найближче знаходився до місця, звідки, імовірно, був проведений фатальний постріл ..
Варто відзначити, що водій автомобіля після декількох допитів і свідчень зник в Росії і ні на одному засіданні більше не був присутній.
Тим часом Приморський суд Маріуполя, незважаючи на відсутність прямих доказів провини бійця, який виконував військове завдання в період проведення АТО, оголосив вирок у вигляді 13 років ув’язнення. Апеляція, що відбулася вчора в тому ж Маріуполі, жахливий вердикт залишила в силі.
Сторона захисту має намір звертатися до касаційного суду.
Варто відзначити, що підтримати Сергія Колмогорова в Маріуполь приїхали ветерани АТО з Бердянська. Кровожерливість Феміди і безапеляційність по відношенню до українського військово цивільної колегії суддів не тільки здивувала, але і всіх підвела до розуміння перспективи реальної небезпеки.
Українські воїни, як Сергій Колмогоров, що ризикують життями на фронті і в зоні АТО, також можуть поплатитися свободою завдяки подібним рішенням українського правосуддя. За виконання обов’язку перед Батьківщиною, військового статута, як виявилося, більшість з них може постати перед цивільним судом, який до військових більш нещадний, ніж до представників кримінального світу.
Процес уже створює небезпечний прецедент. Якщо вирок не скасують в касації наслідки скандального судового рішення для збройних сил України можуть бути самими непередбачуваними
Джерело: antikor.com.ua
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти