6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Міжнародна акція «16 днів проти насильства» триває! Шостого грудня у світі вшановують пам’ять студенток, розстріляних у Монреалі. Символом цього дня є стрічка білого кольору.

У 1970-1980-х роках багато жінок навчалося у технічних вузах Монреалю та Канади. Система заохочень для жінок у коледжах та університетах викликала незадоволення у незначної частини чоловіків, які вважали такі заходи дискримінаційними. Саме до цієї категорії незадоволених належав 25-річний Марк Лепін.

6 грудня 1989 року у Політехнічній школі Монреаля відбулося масове вбивство. У передостанній день занять перед різдвяними канікулами Марк Лепін прибув до будівлі École Polytechnique, інженерної школи при Монреальському університеті, озброєний гвинтівкою Ruger Mini-14 і мисливським ножем. За 20 хвилин злочинець розстріляв 14 студенок та поранив 13 інших, серед них також чотирьох чоловіків. Після бійні у школі Марк Лепін покінчив життя самогубством. Окрім напівавтоматичної гвинтівки, з якої злочинець мав намір розправитися із студентками, він також мав із собою передсмертний лист, в якому звинувачував фемінізм та жінок у своїх життєвих негараздах та неможливості потрапити до Політехнічної школи Монреалю.

Стрілянина у Монреалі стала найбільшим масовим вбивством у Канаді і шокувала багатьох у країні та світі. Ця трагічна подія мала великий резонанс: вона привернула увагу суспільства до проблеми насильства проти жінок та призвела до жорсткішого контролю за розповсюдженням вогнепальної зброї у Канаді.

З 1991 року річницю різанини оголошено Національним днем пам’яті та дій проти насильства щодо жінок, що має на меті заклик до дій проти їхньої дискримінації. З 2014 року на вершині гори Маунт-Роял щорічно встановлюють чотирнадцять прожекторів, які символізують чотирнадцять жертв різанини. О 17:10, коли почалася атака, зачитується ім’я кожної жертви, і світловий промінь спрямовується вгору в небо.

Насильство щодо жінок та дівчат – одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Кожна третя жінка (33%) протягом життя зазнала фізичного та/або сексуального насильства. В Україні та в світі триває Міжнародна акція «16 днів проти насильства». Її метою є розповідати суспільству про боротьбу з насильством. Це дуже важлива для України міжнародна акція, адже рівність прав чоловіків і жінок безпосередньо впливає на соціальне, економічне та політичне життя країни.

 

Давайте разом створювати в Україні соціальний простір, вільний від насильства!


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard