6 червня Українська Жіноча Варта і Tana Sribna провели в Києві Жіноче коло (фото)

6 червня ГО “Українська Жіноча Варта” і Tana Sribna провели Жіноче коло для підтримки українок. Зустріч пройшла в Публічній бібліотеці імені Лесі Українки в місті Київ.

Жіночі творчі кола для психологічної підтримки мають на меті соціокультурну адаптацію і психологічну реабілітацію засобами традиційної культури та змістовного дозвілля. І цілком зрозуміло, що в бібліотеці є книги на будь-який смак, які надихають на творчість. 

Цього разу присутні знайомилися з книгами, де йдеться про витоки української орнаментальної культури (про трипільські орнаменти, про орнаменти вишивок, тканин, писанок, зокрема за книгою «Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач», про орнаментальний розпис сакральних памʼяток архітектури, таких як Софія Київська, Кирилівський монастир, Михайлівський Златоверхий монастир та ін.).

Креслили орнаменти в зошиті в клітинку від руки і пересвідчилися, що відтворення давніх орнаментів є медитативним процесом. Це розслаблює, заспокоює, наповнює і надихає жінку. 

Крім того, завершили коло метафорично-асоціативними картами з жіночими українськими архетипами художниці Ольги Гайдамахи.

Ведучою Жіночих кіл підтримки є наша незмінна, чудова Tana Sribna бібліотекарка, вишивальниця, мама, членкиня УЖВ з 2014-го року, авторка та організаторка всеукраїнських соціокультурних проєктів, таких як «Вишивка етнографічна», «Гадяцька сорочка», «Вишитий одяг видатних українців» «Руками мами», «Льолямарафон», «Оберегова вишита сорочка», «Вишиті болем», учасниця проєктів «Сорочка для захисника», «Переяславська сорочка», а також магістрантка кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Українська Жіноча Варта та Tana Sribna чекають вас на нашу наступну зустріч, яка відбудеться 14 червня (п’ятниця) у VCENTRI HUB: Шевченківський. Тема наступної зустрічі: «Нитяна лялька-мотанка». (Детальна інформація про зустріч та реєстрація за посиланням)

Проект є переможцем конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради і реалізується на базі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих, м. Київ і Центрі комунікацій VCENTI Hub Шевченківського району.

ФОТО


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard