5 грудня – Міжнародний день волонтера

Міжнародна акція «16 днів проти насильства» триває! П’ятого грудня у світі відзначають Міжнародний день волонтера. У 1985 році Генеральна Асамблея ООН започаткувала Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. У сучасній Україні волонтерський рух розпочався з набуттям країною незалежності, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Волонтерська діяльність в Україні регулюються Законом України «Про волонтерську діяльність» від 19 квітня 2011 року. Відповідно до закону волонтерська діяльність – добровільна, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги. Волонтерська допомога – роботи та послуги, що безоплатно виконуються і надаються волонтерами. Волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності.

Волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. У 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участі німецької й французької молоді. Тоді волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими та французькими військами. Пізніше цю естафету підхопила Індія, і рух поширився світом. У 1987 році у світі налічувалося 80 млн волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 млн.

В Україні потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році – саме революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерського руху в нинішній Україні. А з лютого 2022 року поняття «волонтер» набуло надзвичайно важливого значення, адже це – тисячі людей, які забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям.

 

Шановні волонтери, дякуємо за ваш внесок в розвиток нашого суспільства. Дякуємо за ваше прагнення зробити світ кращим і добрішим. Дякуємо за ваш внесок у нашу майбутню перемогу! Нехай ваше добро повертається до вас сторицею! Зі святом вас, волонтери!

Слава Україні!


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard