29 та 30 листопада 2014 року ГО «Українська Жіноча Варта» та ВБФ «Helpica.UA» провели в Івано-Франківську та Львові військові вишколи для жінок та дівчат Частина 1. За весь цей час у тренуваннях взяли участь більше 2500 дівчат.

ВГО Українська Жіноча Варта
ВБФ Хелпіка.UA

3 грудня 2014р. 

Пост-реліз

 
Професійний військовий вишкіл для жінок та дівчат
Набрала обертів програма Військових вишколів для жінок та дівчат Частина 1 у містах України.
29 та 30  листопада 2014 року ГО «Українська Жіноча Варта» та ВБФ «Helpica.UA» провели в Івано-Франківську та Львові військові вишколи для жінок та дівчат Частина 1. За весь цей час у тренуваннях взяли участь більше 2500 дівчат.
Як зазначалось, що мета вишкілу – за максимально короткий термін сформувати у жінок необхідні вміння та навички, які можуть знадобитись в умовах бойових дій.
Інструкторами  військових тренувань задіяні професійні військові, які готують бійців до АТО. Головний інструктор вишкілу  — діючий інструктор одного з батальйонів, що бере участь в бойових діях на сході України.
Програма першої частини військових тренувань включає в себе теоретичні та практичні заняття: як зібрати армійський рюкзак, як знайти воду, приготувати поживні страви за короткий час, як надати домедичну допомогу.  Жінки акцентують свою увагу на зброї, адже до програми  тренінгу входить інструктаж з використання та комплектації боєприпасів. Також жіноча аудиторія випробовує на собі, як врятувати пораненого з поля болю, приміряють на собі бронежилет, каску, засвоюють необхідні навички самооборони, занотовують цінну інформацію, що стосується набору необхідних продуктів харчування та речей, що входять до рюкзака бійця.
Висловлює своє враження Світлана Сторчева, учасниця вишколу, що проходив у місті Івано-Франківськ: «Було надзвичайно корисно і дуже цікаво. Дякую, Олено, Вам,як організатору, і звичайно всій команді! Чекаю на більш поглиблене навчання, а отже на продовженя. І звичайно буду всією отриманою інформацією ділитись серед друзів і знайомих,особливо серед бувших колег,які працюють в медицині».
Наталія Лисенко, учасниця вишколу у Львові: «Запам’ятався дуже цей хлопець – на вигляд підліток, а на ділі таку інформацію видає!». 
Подібні вишколи – це ще й справжнє випробування на витривалість та стійкість до холоду, адже люті морозами та снігопади нагадали про себе, тому доводиться проводити вишколи у приміщеннях. Українські жінки та дівчата – справжні козачки, їх не лякають труднощі та реалії війни, як підтвердження цьому –  участь у військових вишколах та запис до жіночого батальйону. Учасниці з регіонів країни цікавляться наступними часинами вишколів та запитують, коли ще  будуть проводити подібні заходи. Голова ГО «Українська Жіноча Варта» Олена Білецька повідомляє, що у місті Києві проводиться набір на стрілецькі вишколи, метою яких є відпрацювання динаміки і тактики ведення бою з використанням пейтбольного обладнання. Стартував також вишкіл стрілецький з бойовою зброєю, ці заняття продяться на полігоні. Запрошуємо усіх бажаючих. Також планується повторне провдення Частини 1 у Харкові та Києві, не зважаючи на погіршення погодніх умов та наближення Різдвяних свят.
Запрошуємо до співпраці активних, цілеспрямованих, досвідчених спеціалістів до лав ГО «Українська Жіноча Варта».
Наші контакти: ГО «Українська жіноча варта», вул. О.Довженка, 14/1, офіс.3, м. Київ, Україна; т/ф. +38 068 68 474 61, +380 9738 038 50. Email:  uzv.ukraina@gmail.com