14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Щорічно 14 грудня, згідно з Указом Президента України від 10 листопада 2006 року № 945/2006, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року на території України (тоді ще Українській РСР) сталася найстрашніша в історії людства техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській атомній станції. І саме 14 грудня 1986 року було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофагу («Укриття») над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Важливо зазначити, що над будівництвом працювало близько 90 000 осіб. Його спорудили у рекордно короткий термін – 206 діб.

У цей день ми згадуємо всіх, хто, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, зберіг нам майбутнє і кого, на жаль, уже немає серед нас. Адже, якби не самовідданість людей-ліквідаторів, страшно уявити, якими могли б бути наслідки цієї катастрофи.

Щира подяка та шана всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Дякуємо вам за ваш героїзм, самовідданість та мужність у тих екстремальних обставинах!

ГО «Українська Жіноча Варта» пам’ятає про Героїв Чорнобиля та про їхній подвиг!


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard