10 грудня – Міжнародний день прав людини

Десятого грудня світ відзначає Міжнародний день прав людини. Він завершує Міжнародну акцію «16 днів проти насильства», яка тривала з 25 листопада по 10 грудня 2023 року.

У Паризькому палаці Шайо 10 грудня 1948 року Генеральна асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Вона налічує 30 статей, що лягли в основу наступних міжнародних договорів, національних конституцій тощо. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості. До речі, Книга рекордів Гіннеса описує Декларацію як світовий «Найбільше перекладений документ» – вона перекладена 375-ма мовами та діалектами мов.

Через 2 роки після прийняття Декларації, у 1950 році, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як Міжнародний день прав людини.

Спираючись саме на Декларацію прав людини, у 1996 році Верховна Рада України прийняла Конституцію України, в якій зазначено, що утвердження та забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. А 17 липня 1997 року Україна, будучи державою-членом Ради Європи, ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї.

У першій статті Декларації говориться: «Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах.  Вони  наділені  розумом  та  совістю  і  повинні  діяти  у відношенні один до одного в дусі братерства». Але, на жаль, не всі країни дотримуються цієї Декларації. 

12 травня 2022 року Рада ООН з прав людини схвалила Резолюцію щодо погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії. Тож зараз ми, як ніколи, маємо згуртуватися для досягнення нашої спільної мети – захисту прав людини, адже сьогодні ми відстоюємо ці права в умовах загарбницької війни росії проти нас.

УЖВ – завжди на варті прав людини!


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard