10 червня відбувся мистецький форум «Разом до Перемоги» в Бородянській громаді

Міжнародний день друзів – це особливий час для святкування дружби та солідарності. Цьогоріч у цей день БО «БФ «ОБЕРІГ ВІДРОДЖЕННЯ», відділ культури і туризму Бородянської селищної ради та ГО «Українська Жіноча Варта» спільно організували мистецький форум під назвою «Разом до Перемоги». 

Захід об’єднав талановитих митців, волонтерів та представників громадськості з метою сприяння культурному розвитку та зміцненню соціальних зв’язків. Атмосфера на форумі була неймовірною – сповнена тепла, дружби та взаєморозуміння.

Розпочав захід Валентин Мойсеєнко – провідний місцевий історик, який провів екскурсію по зруйнованій російськими загарбниками Бородянці. Під час екскурсії пан Валентин познайомив зі своєю книгою «Історії знищення, порятунку та виживання. Бородянка: 24.02 – 31.03.2022». А потім разом із учасниками, серед яких були також провідні культурні діячі та активісти, спілкувалися на тему сьогоденної ролі мистецтва в підтримці суспільства під час кризи, важливості культурної дипломатії та впливу творчості на соціальні зміни в громадському музейному просторі «Бородянка. 33 дні окупації та супротиву».

«Єднання через мистецтво» ця фраза стала девізом сьогоднішнього форуму, який пройшов у Бородянському палаці культури ім. Т.Г. Шевченка.

Поети, вокалісти, музиканти з трьох територіальних громад дарували гостям свої твори, натхненні темою дружби та перемоги. Присутні ж насолоджувались виступами митців.

Рокитнянська громада представила своїх митців – це народний аматорський вокальний ансамбль «ВИШИВАНКА», Валентина Шевчук з піснею «Долиною», вокальний гурт «Soloway», а також поетеса Наталія Ненюк.

Іванківська громада знову зачарувала піснями «Рідне Полісся», «Синє небо, жовте поле», «Материнська», «На землі, в повітрі і на морі», Сергій Костін зіграв музичну композицію «Чорнобривці». А ще був зворушливий вірш Олени Правдивої «Я на світанку слухала весну».

Бородянська громада зустріла гостей музичним твором на барабанній установці та фортепіанною п’єсою від учнів Бородянської дитячої школи мистецтв ім. Макса Левіна, Ірина Вишинська заспівала вокально-патріотичну пісню, а Валерія Стукало – пісню «My Heart Will Go On», Павло Скляров заспівав нову сольну пісню. Крім того, виступив естрадно-інструментальний ансамбль під керівництвом Євгенія Василенка та ансамбль скрипалів.

Голова ГО «Українська Жіноча Варта» Олена Білецька зазначила, що мистецький форум «Разом до Перемоги» став яскравим прикладом того, як мистецтво може об’єднувати людей та підтримувати моральний дух у складні часи для нашої країни на шляху до Перемоги. 

Родзинкою заходу було урочисте вручення письменницею Ольгою Фещенко літописцю Руслану Щербатюку підписаного прапору від 72-гої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.

Закриття форуму розпочалося з урочистих промов організаторів, які підкреслили важливість мистецтва в підтримці морального духу та єдності в складні часи. Ініціаторки заходу, пані Ольга Фещенко та пані Наталія Ненюк, виступили з пропозицією започаткувати щорічний мистецький форум у Бородянці. Творчим мотиватором заходу стала Наталія Вишинська, керівник Відділу культури і туризму Бородянської селищної ради, яка багато розповідала про творчу дружбу та єдність, підкреслюючи, що це єдиний шлях до Перемоги. Вона побажала всім успіхів та натхнення на цьому шляху.

Форум завершився церемонією нагородження, під час якої найактивніші учасники та партнери отримали пам’ятні подяки та грамоти від БО «БФ «ОБЕРІГ ВІДРОДЖЕННЯ» та Відділу культури і туризму Бородянської селищної ради за значний внесок в організацію заходу.

Захід підтвердив важливість спільних зусиль у досягненні культурного розвитку та соціальної згуртованості. Організатори форуму висловили побажання, щоб із кожним роком коло друзів збільшувалось. Це свято мистецтва стало не лише святкуванням Міжнародного дня друзів, а й справжньою спільнотою однодумців, які прагнуть підтримувати один одного на шляху до творчої перемоги.

ГО «Українська Жіноча Варта» впевнена, що спільний форум до Міжнародного дня друзів «Разом до Перемоги» став справжньою подією для мистецької спільноти. Бо мистецтво об’єднало людей у дружньому колі, і ця зустріч стала початком нових дружб і співпраць. Нехай цей перший форум стане традиційним святом, яке буде зближувати серця й об’єднувати таланти ще багато років.

ГО «Українська Жіноча Варта» низько вклоняється всім воїнам, що боронять нашу землю, за можливість проводити такі заходи та підтримувати людей, які потребують допомоги! Не забуваємо шанувати наших воїнів!

ФОТО


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard