Кримський міст

01/10 – 07/10 Рубрика: Розпад Росії

«Путінська мобілізація в Росії у зв’язку з війною проти України набула прямо-таки трагікомічних рис. Весь світ облетіли відео з п’яними вщент призовниками, мʼякотілими, що втратили нормальний людський образ. Більшість із них не має навіть найменшого уявлення про військову дисципліну, бойову підготовку. Вони зовсім не пристосовані не те що воювати, а навіть вишикуватися в ряд і робити елементарні координаційні загальнокомандні дії. Їх прозвали «етиловими військами»», – колумніст Руслан Айсін.

#RussiaDisintegration #РозвалРосії

Реалії війни

 Кримський міст палає.

 

Кількість загиблих на війні в Україні росіян перевищила 61 600 людей. Російське командування на тлі успішних контрнаступальних дій ЗСУ з метою приховування реальних втрат масово застосовує практику спалювання тіл своїх загиблих, у тому числі тих, хто прибув нещодавно в рамках т.зв. «часткової» мобілізації.

 

 Міноборони РФ підтвердило, що російські сили втратили контроль за ключовим містом Лиман. Однак заявивши, що союзні війська відвели з Лимана «на більш вигідні рубежі» через загрозу повного оточення. У новоязі Кремля «зайняти вигідніші рубежі» означає «втеча через наступ ЗСУ». Також можна зустріти фрази «перегрупування» та «жест доброї волі». Також Міноборони визнало вихід майже з усієї території Харківської області та великий відступ на півночі Херсонської області. Загалом Росія за тиждень втратила в Україні понад 4 000 кв км та 29 населених пунктів, у тому числі шість у Луганській області. Експерти пояснили стрімкий відступ Росії проблемами із постачанням, командуванням та нестачею солдатів. Показовим також є той факт, що у Східному та Західному військових округах змінили командувачів.

 

 Глави одразу двох комітетів Держдуми звернулися до Генпрокуратури з проханням вивчити ситуацію із постачанням російській армії. Цьому ж буде присвячено закриті слухання, які пройдуть у нижній палаті російського парламенту. Путін готує Шойгу до того, щоб він узяв на себе відповідальність за провал російського вторгнення в Україну, вважають військові експерти.

  

У звільненому ЗСУ Лимані виявили два поховання. Одне з них налічує близько 200 могил. За попередньою інформацією це окремі могили, де поховані цивільні. На іншій ділянці – братська могила, де можуть бути як військові, так і цивільні. Ведеться ексгумація. На Святогірському міському цвинтарі перепоховали 21 тіло – усі цивільні, які загинули в окупації. Поки точилися бої за Святогірськ та окупація, загиблих закопували на вулицях та у дворах.

  

17 цивільних українців убила Росія (з них 1 дитина та 1 людина померла у лікарні), вдаривши по Запоріжжю 6 жовтня. На місці зруйнованих будинків продовжуються рятувальні роботи. Врятовано 21 особу, з яких 12 госпіталізовано.

 

 У селі Піски-Радьківські на Харківщині, звільненому під час нещодавнього контрнаступу ЗСУ, в одному з будинків виявлено підвал, обладнаний російськими військовими для тортур полонених. На даний момент поліції точно відомо про тортури людей у ​​вигляді закопування в землю живцем і застосування протигазу з ганчіркою, що тліє. Також у катівні знайдено фалоімітатор, дроти з мотузками та запис допиту одного з чоловіків, який там знаходився. Особи українських солдатів, які зазнавали тортур, вже встановлено.

  

Ветерани американської армії Алекс Дрюке та Енді Тай Хюїнь, які провели більше трьох місяців у російському полоні, розповіли про тортури. Інтерв’ю з ними опублікувала The Washington Post. Чоловіків доставили на кілька днів у табір у Росії, в якому у наметах утримувалися військовополонені, більшість із яких — українці, а потім перевезли до СІЗО на Донеччині. Під час допитів Дрюке та Хюїня багаторазово запитували, чи працюють вони в ЦРУ, і не вірили, що вони були рядовими в українській військовій частині, змушували довго стояти навколішки, доки у них не німіли ноги. Якщо рухалися – їх били. Примушували стояти ночами, через що вони не могли спати. На Донеччині затриманих помістили у холодний підвал, щодня вони отримували буханець хліба з водою, яка часто виявлялась брудною. З приміщень, де проводилися допити, було чутно крики. Під час тортур там помер британець Пол Юрі. Озброєні люди змушували їх брати участь в інтерв’ю із російськими пропагандистами. Перед обміном на російських військових полоненим «нестерпно болісно» зав’язали руки та очі. «Я багато разів розумів, що можу померти, або я близький до смерті, або що я, ймовірно, помру. Але це був єдиний раз, коли я насправді молився за смерть», — каже Дрюке.

  

На військовому аеродромі Шайківка Калузької області стався вибух — упав безпілотник. Безпілотник вибухнув над злітно-посадковою смугою військової частини. Вважають, що то була диверсія, а апарат із пострілом для гранатомета запустили з території України. Метою безпілотника нібито було знищити злітно-посадкову смугу аеродрому Шайківка. Внаслідок смуга була пошкоджена.

 

Шойгу оголосив, що понад 200 000 осіб мобілізовано до російської армії для участі у т.зв. «військової операції» в Україні. Їх направлятимуть до районів проведення т.зв. «операції» після «бойового злагодження» та уявної підготовки.

 

 Російська армія кидає на поле бою під час відступу більше військової техніки та зброї, ніж будь-яка із західних країн передала Україні за весь час війни. За даними аналітичного проекту Oryx, збройні сили України захопили 460 російських танків (західні країни поставили 320), 92 самохідні гармати, 448 бойових машин піхоти (210 від Заходу), 195 бойових броньованих машин (40 від Заходу) і 44 ракетні системи (70 від Заходу). Ця інформація була зібрана за відкритими джерелами, отже реальна кількість захопленої техніки може бути вищою.

  

Російський військовослужбовець із позивним «Людоїд» звернувся до російських мобілізованих. Він поскаржився на те, що з 19 вересня «з 23 людей у ​​нього залишилося 7, тому люди йому потрібні». «Ми відступаємо зараз і переживаємо через це», – заявив чоловік, який вторгся на територію України. Нагадаємо, Росія напала на Україну 24 лютого. Через 7 місяців війни президент РФ Путін оголосив мобілізацію. Сьогодні, 4 жовтня, стало відомо, що мобілізованих направлять до зони т.зв. «спецоперації» разом із задіяними там підрозділами.

  

Уламки російської економіки

 

Російські металурги скорочують залізничні перевезення своєї продукції через їхню дорожнечу. Менше стали відправляти метал на схід, який став основним ринком після закриття західного через санкції. Металурги вимагають знижок та скаржаться на негативну рентабельність через високу вартість транспортування.

 

 Введення стелі цін на російську нафту може призвести до скорочення видобутку у Росії. Заплановані Заходом санкції спричинять складності з поставками і створять «дуже поганий прецедент».

  

Кількість виставлених на терміновий продаж квартир на вторинному ринку житла у Москві зросла за тиждень після оголошення часткової мобілізації утричі. Їхні власники, які намагалися залишити країну, готові були продати житло з дисконтом до 20%.

 

Завод із виробництва лопатей для вітряків в Ульяновську законсервують, повідомив Мінпромторг. Він пообіцяв виплатити компенсації персоналу та постаратися зберегти виробничий майданчик. Завод належав датській Vestas, яка вирішила піти з Росії та ліквідувати місцеві «дочки» після початку т.зв. військової операції в Україні. Його штат – 443 співробітники.

  

Міжнародна ізоляція

 

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, в якому констатується неможливість переговорів із Путіним. 30 вересня Зеленський говорив, що Україна «була і залишається лідером із переговорних зусиль», але не бачить перспектив у діалозі саме з Путіним. Президент Росії, навпаки, закликав Україну до переговорів, але без обговорення чотирьох територій, які він приєднав до Росії в рамках т.зв. «військової операції». Путін хоче переговорів, бо програє війну.

  

Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Чорногорія, Польща, Румунія та Словаччина підтримали вступ України до НАТО.

 

 Україна закликає світ підтримати самовизначення корінних народів Росії. У зверненні наголошується, що, реалізуючи свою загарбницьку імперіалістичну політику, Росія століттями здійснює геноцид поневолених народів, ігнорує принцип рівноправності та самовизначення народів, грубо порушує права корінних народів та громадян, що належать до національних меншин. Верховна Рада висловлює підтримку невід’ємного права народів Росії на самовизначення відповідно до Статуту ООН, загальновизнаних норм та принципів міжнародного права.

  

У Празі відкрився перший саміт «Європейської політичної спільноти» – нового формату співпраці європейських країн. Глава ЄС Жозеп Боррель заявив, що її учасники обговорюватимуть створення «нового порядку без Росії». У ньому беруть участь 44 країни: представники всіх країн ЄС, держави-кандидати на вступ до блоку, а також країни, пов’язані з ЄС економічними угодами та розділяють загальноєвропейські цінності. Білорусії та Росії серед запрошених немає. «Це не означає, що ми хочемо виключити Росію назавжди, але цій Росії, Росії Путіна немає місця…» – сказав Боррель.

 

 Клієнти з Росії скаржаться на відмови кількох банків та мереж банкоматів у Європі від роботи з картами китайської системи UnionPay.

  

Євросоюз опублікував восьмий пакет санкцій. Зокрема, він передбачає заборону на морське транспортування нафти третім країнам за ціною, вищою за встановлену, і забороняє відкривати криптогаманці росіянам у Європі. Під персональні санкції потрапили 30 осіб, включаючи Еллу Памфілову, Юлію Чічєріну, Ніколая Расторгуєва та Олєга Газманова.

 

 Норвегія обмежила російським рибалкам доступ до своїх портів — тепер їм дозволено доставляти рибу лише у три порти на півночі країни. Норвегія заборонила судам під російським прапором вхід у свої порти ще у травні, але для рибальських тоді зробила виняток.

  

Японія розширила санкції проти Росії, включивши до списків 58 нових осіб та 9 організацій. Під обмеження потрапили у тому числі члени сімей Кадирова, Шойгу, Мішустіна, дружина та син Мєдвєдєва, Аліна Кабаєва, Маргаріта Сімоньян. Крім того, санкції введено стосовно мільярдера Віктора Рашнікова та колишнього учасника списку Forbes Дмітрія Пумпянського.

  

Частина країн Євросоюзу включила до пакету документів для оформлення шенгенських віз росіянам поліси іноземних страховиків. Експерти вважають, що це ускладнить організацію поїздок до Європи самостійним туристам.

 

 Правозахисники ООН вперше призначили спецдоповідача з прав людини у Росії. Пропозицію на голосуванні підтримали 17 країн, проти виступили шість. Представник Росії розцінив це як створення «ще одного важеля тиску на Росію».

 

 Китайська Alibaba після 24 лютого відмовилася інвестувати в Аліекспрес Росія, а слідом інвестиції в проект зупинили і російські акціонери. Проект скоротив більше 50% співробітників та відмовився від локального маркетплейсу, здатного конкурувати з Wildberries та Ozon.

 

 Nvidia до кінця жовтня закриє офіс у Росії. Люксембурзька GFG продасть Lamoda. Американська компанія Sylvamo, що випускає папір під маркою SvetoCopy, продала свій бізнес. Розробник ігор Playrix вирішив піти з Росії та Білорусі.

 

 Поліція Швеції опублікувала звіт про перебіг розслідування витоків на газопроводах «Північний потік – 1» та «Північний потік – 2». У звіті йдеться про те, що 1-2 жовтня слідча група Служби державної безпеки Швеції (СЕПО) за участю Берегової охорони та військових обстежила райони Балтійського моря, де сталися витоки на газопроводах. За результатами обстеження можна впевнено говорити, що на газопроводах сталися вибухи. СЕПО також зазначає, що версія диверсії отримує дедалі більше підтверджень.

  

Президент Володимир Зеленський підписав указ, у якому назвав Курильські острови територіями Японії, «які продовжують перебувати під окупацією РФ». «Україна підтверджує свою повагу до суверенітету та територіальної цілісності Японії, включаючи її Північні території, які продовжують перебувати під окупацією Російської Федерації», – сказано в документі.

  

Після введення заборони на в’їзд російських туристів до Фінляндії на пропускних пунктах на кордоні серйозно сповільнився прохід тих, для кого країна, як і раніше, відкрита. Час очікування на кордоні тепер складає 10-18 годин.

 

 Росіяни зіткнулися з обмеженнями на в’їзд до Польщі навіть за наявності ВНЗ до ЄС. Відомо про кілька випадків, коли росіяни стикалися з проблемами при в’їзді на територію Польщі за наявності таких документів, а деяких взагалі відмовилися садити на рейси польських авіаліній.

  

«Московія нам не указ», – Казахстан відмовився на прохання Москви вислати з країни українського посла, який сказав, що чим більше ми вб’ємо росіян зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям. Більше того, послу РФ було пред’явлено звинувачення у неналежному ставленні Кремля до рівноправного союзника з ОДКБ.

  

У місті Котка на південному сході Фінляндії у вівторок демонтували останній у Фінляндії пам’ятник Леніну.

  

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький запропонував іншим європейським лідерам розпочати використання заморожених російських активів. «Було питання, чи є потреба у створенні нового фонду. Я вказав одне джерело, яке відносно легко отримати: заморожені активи Росії. Вони становлять близько €350 млрд. Сьогодні ці кошти можна використати на благо України, а також на потреби мешканців ЄС та Польщі», – заявив Моравецький.

  

У Латвії пенсіонерів із громадянством РФ зобов’яжуть складати іспит на знання латиської мови, інакше — валіза, вокзал, наддержава.

  

Регіони

 

Ерзяни борються за свою державу та розвал Російської імперії.

В естонському місті Отепя відбувся Ерзянський національний з’їзд (29.09 – 01.10.2022), тому що в Російській Федерації його учасники вже були б заарештовані.

 

Ерзя – один із найчисленніших фінно-угорських народів РФ, що проживає в Поволжі. У ході Всеросійських переписів населення ерзян нерідко записують під екзонімом «мордва», поєднуючи в одну національну групу з мокшанами, що ускладнює підрахунок ерзян. Загальна чисельність – близько 500 000 осіб. Ерзянська мова – фінно-угорська мова фінно-волзької групи, одна з трьох державних мов Республіки Мордовія, поряд з мокшанською та російською. Визнають християнство (православ’я та лютеранство), а також традиційну національну релігію інешкіпазію.

 

У місті Отепяе та околицях були скрізь вивішені ерзянські національні прапори, за які російська влада переслідує ерзян на батьківщині. А ставлення з’їзду до російсько-української війни чітко проявилося у хвилині мовчання за ерзянським воїном — солдатом Збройних Сил України Олексієм Вещевайльовим, який загинув у боях із росіянами біля Бахмута, за кілька днів до відкриття З’їзду.

 

Головне питання З’їзду — як вижити народу ерзя у російській колоніальній окупації? «Виживання народу у складі Російської Федерації неможливе», – такий вердикт З’їзду. Тому Росія повинна розвалитися на кілька національних держав. Для свого народу делегати вважають за необхідне створення федеративної держави Ерзянь Мастор.

 

З’їзд визнав Республіку Мордовія, Пензенську, Ульянівську, Нижегородську, Рязанську та Самарську області нелегітимними територіально-адміністративними утвореннями, а владу цих утворень – органами без представницьких функцій. Чому саме ці суб’єкти? Бо саме там і мешкають ерзяни.

 

Окремо було прийнято політичну програму національного руху, затверджено кордони Ерзянь Мастор, національний герб та гімн. Ерзяни засудили вторгнення ЗС РФ в Україну, мобілізацію на землях корінних народів, висловили солідарність із протестувальниками в Дагестані, Якутії та інших колоніальних республіках, підтримали декларацію про деколонізацію Росії, прийняту в Празі 23 липня 2022 року на Форумі вільних народів Росії, і закликали поневолені народи Російської Федерації до боротьби за розвал імперії та створення на захоплених землях цих народів незалежних держав. Ерзянський національний рух є активним учасником Руху Ідель-Урал та Ліги Вільних Націй (Free Nations League).

  

У Казані (Татарстан) затримали 11-класницю за підозрою у підпалі військкомату. Її відправлено під домашній арешт. На суд дівчину доставили у кайданках. Останні дві доби вона провела в ізоляторі тимчасового тримання.

  

Троє чоловіків, призваних до армії у межах т.зв. «часткової» мобілізації загинули в Єланському гарнізоні навчального центру Міноборони РФ у Свердловській області. Один мобілізований помер від нападу, а інший скоїв самогубство. Третього списали та відправили додому, де він одразу помер від цирозу печінки. Ще один мобілізований помер на збірному пункті під Тюменню. Чоловік повісився. Мобілізований житель Красноярська помер за нез’ясованих обставин у військовій частині Омська. 35-річний доброволець із Братська Олександр Колтун помер «ніби від серцевого нападу» у новосибірському таборі для призовників через чотири дні після мобілізації. Пізніше ще один мобілізований помер у Новосибірську на зборах у вищому військовому командному училищі. Його близькі впевнені, що від насильницьких дій. У Пензі помер 41-річний призваний місцевий житель.

  

Жителям Бурятії продовжують надходити повістки на мобілізацію, хоча глава республіки доповів про виконання плану ще 30 вересня. Те саме відбувається ще у кількох регіонах. Місцеві правозахисники вважають, що публічне оголошення про закінчення мобілізації робили, щоб повернути до регіону мешканців, які виїхали.

 

 Директорів хабарівських шкіл зобов’язали подати списки співробітників, з якими керівники готові розпрощатися і віддати на фронт. Керівництво шкіл не має права подати «нульові списки», це тягне за собою розірвання з ними трудових договорів.

  

У Якутії мобілізованим видали автомобільну аптечку, прокладки та плитку шоколаду. І це все, що видали з амуніції.

  

В Уфі невідомі облили червоною фарбою пам’ятник Дружби між башкирами та росіянами. «Не може бути жодної дружби там, де наш народ відправляють на смерть заради імперських інтересів, де наша мова є другосортною, де немає своєї державності у башкир. Саме на цьому місці раніше імперські карателі влаштовували страти та покарання башкирських повстанців», – заявив Руслан Габбасов, засновник Ліги Вільних Націй (Free Nations League) від Башкортостану.

  

У Нижегородській області скасували плату за дитсадки та шкільне харчування для сімей мобілізованих. У Башкортостані сім’ям загиблих планують видавати деревину на будівництво будинків. У Бурятії сім’ям мобілізованих роздадуть по 10 кубометрів дров, але не всім, а нужденним. Хто саме потребує – вирішить спеціальна комісія. У Туві родичам призовників роздавали баранів, на Сахаліні – рибу.

 

 Скасування держмов республік Росії та декларований захист росіян в Україні. Чи є зв’язок? Російськомовні активісти у національних республіках виборювали скасування обов’язковості державних мов цих республік для всіх учнів. Цю діяльність татарські та башкирські активісти характеризували як боротьбу зі своїми мовами. У Татарстані та Башкортостані цей процес набув скандальної форми. У цих республіках люди влаштовували акції, не бажаючи, щоб федеральний центр визначав те, як навчатись у школах Татарстану та Башкортостану. Аргументом Москви був захист російськомовних у національних республіках. Наразі Кремль веде вже агресивну війну в Україні. Аргумент той самий — захистити російськомовних від «нацистського київського режиму».

 

Прігожин відвідав одразу кілька колоній у Пермському краї, де продовжує вербування ув’язнених для війни в Україні.

  

На згадку про журналістку Анну Політковську казанські студенти зробили меморіал. Один меморіал знаходиться біля пам’ятника жертвам політичних репресій, інший — біля Баумана.

 

 ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити компенсації у справах про сімейне насильство у Дагестані та Чечні. Серед тих, кому призначено компенсації , мешканки Москви, Санкт-Петербурга, Дагестану, Астрахані та інших регіонів Росії, а також мешканка Білорусії, яка зазнавала насильства в Чечні.

  

Російська влада має намір вивезти десятки дітей-сиріт, насильно вивезених з України, до Новосибірська (Сибір) і знайти їм прийомні сім’ї. При цьому одна сім’я має взяти на виховання чотири-п’ятьох дітей різного віку.

  

Божевілля «руского міра»

 

Путін відмовляється від гучних святкувань свого 70-річчя на тлі поразок у війні з Україною. У пресі з’являються повідомлення про внутрішні незадоволення його правлінням і навіть пропагандистська машина дає тріщини.

  

Російські пропагандисти вийшли на новий рівень критики влади, а оскільки російські війська майже щодня втрачають позиції, Кремль навіть дозволив деяким своїм державним ЗМІ почати визнавати деякі невдачі вторгнення в Україну, побоюючись, що його неухильно оптимістична пропаганда підживлюватиме зростаючі сумніви.

  

Понад 180 повісток вручили росіянам, які підлягають мобілізації, що стоять у черзі на кордоні з Грузією.

 

 Росія з початку війни вивезла з України зерна не менш як на $530 млн. Для порівняння, за весь 2021 рік Україна експортувала зерна на $12,5 млрд. З транспортуванням краденого зерна пов’язані структури російського мільярдера Віктора Рашнікова та державної Об’єднаної суднобудівної корпорації.

  

У Білгородській області близько 500 мобілізованих громадян розпочали бунт. Вони скаржаться на те, що близько тижня їх не можуть приписати до жодної з військових частин, їм доводиться самим добувати собі їжу та амуніцію, при цьому вони мають на руках бойові автомати з патронами, які не записані на солдатів. Мобілізовані росіяни часто скаржаться на побутові умови, а також відсутність спорядження, необхідного для бойових дій. Відомо, що деякі сплять у розташуванні своїх частин без ліжок, не отримують належного харчування та не проходять медогляд.

  

У Кремлі пообіцяли повернути території нових регіонів Росії, втечу з яких підтвердило Міноборони. Пєсков нагадав, що в указі про прийняття регіонів до складу Росії «йдеться про територію, в якій діяла військово-громадянська адміністрація на момент ухвалення». Кремль дуже сильно прагне переговорів.

 

 Число кримінальних справ за статтею про ухилення від служби в армії після весняної призовної кампанії наблизилося до максимуму за 10 років. У період з 1 травня по 20 вересня кількість таких справ становила 410, після чого справи різко перестали надходити до російських судів.

 

 Роскомнагляд заблокував стрімінгову онлайн-платформу SoundCloud на вимогу Генпрокуратури. Відомство назвало причиною блокування розміщені на сайті матеріали, які «містять недостовірну інформацію щодо сутності т.зв. спецоперації в Україні.

  

Після оголошення т.зв. «часткової» мобілізації у багатьох містах Росії відбулися протести, головними дійовими особами яких стали жінки. У тому числі представниці народів Кавказу, від яких суспільство очікує покірності, а не боротьби.

  

Російські компанії почали мати справу з мобілізацією своїх співробітників. Складніше за інших доводиться малим і середнім підприємствам зі сфер, у яких не передбачено віддаленої роботи з інших країн і які не підпадають під критерії для відстрочок. Ризикують позбутися частини штату й IT-компанії, незважаючи на попадання їх до тих, чиї співробітники можуть претендувати на звільнення від мобілізації.

  

За даними аналітиків DSM Group, з 19 по 25 вересня в Росії було продано 289 200 упаковок антидепресантів на 213,8 ​​млн рублів – це в 2,2 рази більше в грошах, ніж за аналогічний період минулого року. Подібне зростання продажів було зафіксовано у лютому цього року, коли продаж антидепресантів в упаковках та грошах зріс у 3 та 4,4 рази відповідно.

  

Мінтранс і ФСТ виступили проти тестування літаючого таксі в «Сколково» через близькість аеропорту Внуково. Тестування можуть перенести до Зеленограда, але там проекту може перешкодити близькість Шереметьєво. Просто ніхто не вірить, що це може літати.

  

Асоціація онкопацієнтів заявила, що в Росії виник дефіцит життєво важливого препарату, який не має альтернативи для лікування дітей з гострим лейкозом — Онкаспара.

  

«Після того, як Росія направила свої війська в Україну, діалог і повага перестали щось означати в Росії, новини були замінені на пропаганду, в якій нічого не говориться про те, що російські Збройні сили звинувачуються у численних злочинах проти цивільного населення. Як громадянин Росії, я теж вважав цю ганьбу своєю провиною і поділяв цю думку». З Ермітажу звільнився завідувач відділу сучасного мистецтва Дмітрій Озєрков.

  

Голова комітету Держдуми з оборони генерал-полковник Андрєй Картаполов розкритикував Міноборони РФ за те, що відомство не повідомляє всю правду про бойові дії в Україні. «Треба перестати брехати. Ми неодноразово про це говорили. Але якось не доходить до окремих керівників».

  

На острові Святого Лаврентія, що належить до штату Аляска, затримали двох росіян, які, за їхніми словами, випливли на човні з Чукотки. Вони повідомили місцевим жителям, що припливли на човні з селища Егвекінот на Чукотці, яке від острова Святого Лаврентія відокремлює приблизно 500 кілометрів морем і що тікають від служби в армії.

  

На засіданні Держдуми щодо ратифікації договорів про приєднання чотирьох українських регіонів до Росії за приєднання проголосували більше депутатів, аніж зареєструвалися перед голосуванням. За входження ДНР проголосували 413 депутатів, ЛНР – 412, Запорізької та Херсонської областей – 409 та 411 осіб відповідно. При цьому, судячи з результатів попередньої реєстрації присутніх на засіданні, у залі було 408 депутатів. А 42 парламентарі були відсутні. У всіх випадках голосування було одностайним. Жоден депутат не проголосував проти і не утримався.

 

  ФБР бачить російський слід у проміжних американських виборах, які мають відбутися у листопаді. Під час листопадового голосування обиратимуться 435 членів Палати представників та 35 сенаторів. Конкретних загроз для систем голосування на виборах немає, уточнюють представники ФБР. Однак в інтернеті з’являються повідомлення, які намагаються підірвати довіру до голосування та його результатів. На думку виборців намагаються також вплинути Китай та Іран, але саме Росія, за даними спецслужби, має найбільшу активність. Росія використовує внутрішні проблеми США, щоб посилити суперечності всередині американського суспільства.

 

Співробітникам пожежно-рятувального загону Пушкінського району у Петербурзі прочитали лекцію щодо того, що задумує Захід щодо Росії. У промові йшлося, що Захід у 90-ті роки здійснив щодо Росії задумане Гітлером, а слов’яни на відміну від «нігерів» (слово, яке було використане в мові) ніколи не житимуть у «рабстві». Запис виступу журналістам передав Костянтин Косов, командир відділення пожежної частини №50 (входить до загону).


#RussiaDisintegration #РозвалРосії

 

Матеріали підготувала Ліза Туманова Українська Жіноча Варта для «Вільного Ідель-Уралу»

Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard