тел.: +380686847461
uzv.ukraina@gmail.com
Меню

Міністерство оборони вирішило ще раз відповісти УЖВ

Міністерство оборони України вирішило для впевненості ще раз відповісти ГО «Українська Жіноча варта» на лист, в якому УЖВ наголошувала на необхідності вирішення проблеми систематичного порушення прав громадянок України в захисті своєї Батьківщини та певної дискримінації жінок в обмеженні допуску до військових професій.

На цей раз відповідь, в якій МОУ ще запевняє громадськість в тому, що дискримінації жінок в ЗСУ немає та відмовляється від створення робочої групи з сумісного вирішення вищевказаних проблем, підписана відомим полковником В.М. Федічевим, який нещодавно по недогляду трохи не долучився до ліквідації Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» .

Аргументами обмеженого допуску жінок до військових спеціальностей залишаються ті ж самі норми, щодо обмежень в піднятті ваги, та твердження, що крім виконання бойових завдань на військовослужбовців покладається облаштування польових та бойових позицій, базових таборів та ремонту техніки. Але як це може завадити допуску жінки до посади стрільця чи, наприклад, начальника гауптвахти, громадськості все рівно не поясняють.

Напружує також те, що незважаючи на повідомлення про те, що в Генеральному штабі нібито розпочато роботу щодо перегляду змісту нормативно-правових актів щодо призначення жінок на військові посади, в тому числі і на командні посади первинної ланки,  ця робота проводиться в закритому від громадськості режимі.

Отже, оцінюючи переписку з чиновниками від МОУ,  ГО «Українська Жіноча Варта» разом з партнерськими організаціями приймає рішення з питання порушення прав громадянок України на захист своєї країни та наявну дискримінацію жіночої статі звернутись до Уповноваженого з прав людини.

УЖВ зобов’язується якнайширше інформувати суспільство та зацікавлених осіб щодо продовження цього принципового діалогу.

skn1_011skn1_012